ekogroszek

EKOGROSZEK

ekogroszek

Oferujemy Państwu wysokiej jakości paliwa stałe (pellet oraz ekogroszek), które można z powodzeniem stosować w kotłach P.W. BUDMET. Zapewniamy transport, stałą dostępność ekogroszku oraz szybkie terminy realizacji.
Ekogroszek - co to takiego?
Paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego. Węgiel w trakcie produkcji jest wielokrotnie rozdrabniany, aż do osiągnięcia granulacji w zakresie od 5mm do 25mm. Powstały w ten sposób granulat (ekogroszek) przechodzi proces płukania, w celu pozbycia się miału. Do produkcji ekogroszku wykorzystuje się wysokokaloryczny węgiel kamienny o jak najmniejszym współczynniku spiekalności. Bardzo ważnym parametrem dobrej jakości ekogroszku jest niska zawartość siarki oraz popiołu. Ekogroszek przeznaczony jest do spalania w nowoczesnych w niskoemisyjnych kotłach z paleniskami automatycznymi. Kotły z palnikami retortowymi charakteryzują się dużo niższą emisją siarki i tlenku węgla do atmosfery. Produkcja energii cieplnej w kotłach retortowych z odpowiedniej jakości ekogroszku spełnia wymagania ochrony środowiska. Ekogroszek może być nazywany opałem ekologicznym, ale tylko wówczas, gdy posiada świadectwo badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego".

Właściwości

  • typ: 31.2 lub 32.1
  • uziarnienie: 8-25 mm
  • wartość opałowa: min. 26 000 kJ/kg
  • zawartość popiołu: 4-9%
  • zawartość siarki: pon 0,6%
  • liczba Rogi: pon. 10

ekogroszek

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.