Budmet – partner godny zaufania

Budmet to firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w produkcji najwyższej jakości urządzeń grzewczych. Nasze kotły są znanym i cenionym produktem na terenie kraju jak i zagranicą, postrzegane są jako urządzenia niezawodne o wysokiej jakości. Kotły Budmet przeznaczone są do centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, rolniczego i przemysłowego. Stworzenie produktu o proekologicznych walorach użytkowych to jedynie część założeń jakie wyznaczyła sobie firma P.W BUDMET. Kolejnym etapem była strategia ochrony środowiska polegająca na zapobieganiu powstawania odpadów stałych, ścieków, pyłów oraz oszczędności energii, wody i paliw w procesie produkcji. W wyniku tych działań otrzymała certyfikat Czystej Produkcji. Firma była w pełni świadoma, że bez zasad Czystej Produkcji nie można myśleć o zrównoważonym rozwoju miast, regionów, Polski i integracji z Unią Europejską.

Kotły BUDMET charakteryzuje:
  • wysoka sprawność energetyczna
  • niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania
  • ciągłość pracy przez cały sezon
  • płynna regulacja mocy kotła
  • możliwość sterowania automatycznego
  • bezdymne oraz całkowite spalanie
  • wygodna obsługa oraz eksploatacja
  • nowoczesna konstrukcja oraz jakość wykonania
Rozwiązania przyjazne dla środowiska

Produkowane przez nas kotły charakteryzują się bardzo niskim stopniem emisyjności, co czyni je przyjaznymi dla środowiska. Dowodem tego jest uzyskanie Świadectwa Badań na „ZNAK BEZPIECZEŃSTWA EKOLOGICZNEGO”, które zostało wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu w klasie A. Otrzymaliśmy również certyfikat potwierdzający, że nasze kotły posiadają najwyższą „Klasę 5”. Oznacza to, że kotły są ekologiczne i ekonomiczne Jednocześnie informujemy, że dzięki posiadanym atestom i świadectwom kotły EKO PLUS i FOREST montowane są w ramach „Programów Ograniczonej Emisji”, a ich zakup może być współfinansowany przez Wydziały Ochrony Środowiska. Firma P.W BUDMET w swych działaniach wykazuje się dużą dbałością o środowisko i jego ochronę. Dzięki zaangażowaniu i silnej motywacji otrzymała certyfikat CZYSTEJ PRODUKCJI, który jest dowodem na jej profesjonalne podejście zarówno do klienta jak i otaczającego nas środowiska.

Laureat prestiżowych nagród

Firma P.W. BUDMET jest laureatem prestiżowej nagrody Burmistrza Miasta Czeladź „PIERŚCIEN SATURNA” w kategorii „Rzemieślnik Roku 2009”. Nagroda jest dowodem uznania dla działalności firmy która stawia na wdrażanie najnowszych technologii w dziedzinie urządzeń grzewczych. Od wielu lat firma angażuje się w działania promocyjne na terenie miasta Czeladź i nie tylko, czego efektem było zostanie dwukrotnie laureatem głównej nagrody na kolejnych Targach Budownictwa.

Szerokie spektrum usług

Firma P.W. BUDMET to szerokie spektrum działania gospodarczego. Obok produkcji ekologicznych kotłów na paliwa stałe prowadzi hurtownię artykułów instalacyjnych wspierając działania grup instalacyjnych. Wykonuje na specjalne zamówienia koła zębate zewnętrze i wewnętrzne oraz obróbkę skrawaniem z wykorzystaniem maszyn konwencjonalnych jak i sterowanych numerycznie. Realizacja wylewania panewek stopem łożyskowym czy też regeneracja kół podsuwnicowych to wybrane zagadnienia z szerokiego zakresu tematów, którymi zajmuje się P.W.BUDMET.

Codzienna współpraca z takimi firmami jak Katowicki Holding Węglowy, Katowicki Węgiel Sp. z o.o. Kompania Węglowa S.A. Katowice , Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla Zabrze, FERROLI Poland Sp. z o.o. sprawia, że uczestniczymy na wszystkich etapach tworzenia wysokiej świadomości ekologicznej, której przełożenie następuje poprzez projektowanie, produkowanie i wdrażanie przez P.W. BUDMET Nocoń ekologicznych urządzeń grzewczych.