Futuro

Sprawność energetyczna na poziomie 98.93%

Gwarancja nawet 15 lat

Zeroemisyjny

Prawie bezgłośna praca

Regulowana moc grzewcza

Prosty montaż

Obsługa Wi Fi

148pp

FUTURO to urządzenie grzewcze najnowszej generacji, spełniające wymagania dyrektyw, rozporządzeń oraz norm UE na najwyższym poziomie.

FUTURO jest urządzeniem elektrycznym przeznaczonym do ogrzania specjalnego płynu grzewczego, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w centralnym ogrzewaniu mieszkań, budynków lub do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Zasada działania kotła elektrodowego polega na ruchu cząsteczek cieczy w wyniku przepływu prądu, którego nośnikami są jony, a efektem jest otrzymanie dużej ilości energii cieplnej w elektrodowym module grzewczym. Podczas pracy kotła elektrodowego następuje zjawisko fizyczne zwane elektrolizą, które zmienia energię elektryczną na cieplną.

Dzięki zastosowaniu pompy cyrkulacyjnej płyn grzewczy podawany jest z obwodu pierwotnego do wymiennika ciepła. Obwód wtórny wymiennika ciepła może być bezpośrednio podłączony do instalacji centralnego ogrzewania lub/i ciepłej wody użytkowej.

Nieskomplikowana budowa pozwala na montaż kotła w dowolnym miejscu. Płaska budowa umożliwia zawieszenie go na ścianie lub wkomponowanie w istniejącą zabudowę.

Co więcej, kocioł nie wymaga komina. Charakteryzuje się prostą konstrukcją, nie posiada ruchomych części, dzięki czemu cechuje się niezawodną i długotrwałą pracą.

Kocioł elektrodowy to doskonałe uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej. Takie połączenie pozwala osiągnąć niezależność energetyczną oraz niskie rachunki za ogrzewanie i prąd.

FUTURO to ekskluzywne rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby najbardziej wymagającego klienta.

Parametry techniczne Moc znamionowa
7kW – 14kW
Gabaryty kotła:
– wysokość mm 800
– głębokość mm 130
– szerokość mm 500
Masa kotła kg 22
Maksymalna temperatura pracy °C 85
Dopuszczalne ciśnienie pracy bar 2,5
Zasilanie V/Hz 230V/50hz
Sprawność użytkowa kW 98,93
Pojemność wody w kotle L 3-5
Max. ciśnienie robocze wody Mpa 0,25
Max. temperatura wody °C 85
Cennik
Instrukcja obsługi
Deklaracja zgodności